понеділок, 26 червня 2017 р.
вівторок, 20 червня 2017 р.
Декілька казок у стилі Сухомлинського
1. Жив маленький котик. Йому все було цікаво. Одного літнього дня він пішов у сад і побачив там маленьку гусеницю. Вона сіла на червоне яблуко і хотіла ним поласувати. Котик підійшов близенько до гусениці і привітався. Гусениця зраділа новому другові. Так котик із новою подругою зустрічалися щодня та весело розмовляли, розважалися. Аж ось одного дня котик прийшов у сад і не побачив своєї нової подруги. Він дуже засмутився. Раптом котик побачив, що на яблуці з’явилась прекрасна квітка. Здивувалося мале кошеня. А коли ця дивна квітка змахнула крилами і близько підлетіла до котика, то він подивився на цю дивину і побачив оченята. Тоді він зрозумів, що це не квітка, а метелик. Метелик сів котику на ніс і легенько обійняв його. Це була його гусениця! Вона перетворилася на прекрасного метелика. Їх дружба продовжилася. Вони були дуже щасливі!
(Автор
Слиш Софія, 2016 р.)
2 2. Йде
маленьке цуценя
Через
поле навмання.
-
Мати
кличе, цуценятко,
Ти біжи до себе в хатку.
Твоя хатка недалеко:
Пробіжи гніздо лелеки,
Під містком ти поверни,
Біля хати пробіжи,
Біля хати, під горіхом,
В нірці хатка невелика.
Тож біжи ти, цуценя,
Там чекає твоя сім’я!
(Автор – Слиш Софія, Войнаровська Єва, 2016 р.)
субота, 17 червня 2017 р.
Пізнавально-виховна година
Ю. А. Паламарчук,
вчитель початкових класів загальноосвітньої школи І-ІІІ
ступенів с. Червоне Гайворонського району Кіровоградської області
ПОДОРОЖ СТЕЖИНКАМИ
ДОБРА
(пізнавально-виховна година для
учнів початкових класів)
Мета: ознайомлювати
дітей із життям і творчістю видатного педагога В.О.Сухомлинського; викликати
інтерес до його творів; формувати у
дітей уявлення про навколишній світ, його
красу; вчити дітей передавати свою думку; сприяти розвитку мовлення та
здібностей учнів; формувати кращі людські риси, любов до природи, людей та
сприяти патріотичному розвитку учнів.
Обладнання: портрет
В.О.Сухомлинського, ілюстрації , тексти оповідань і казок, зображення феї
Добринки, виставка книг, презентація.
Хід уроку
І. Мотивація навчальної діяльності.
Вчитель: Дітки, сьогодні у нас буде незвичайний урок. Ми з вами
вирушимо у подорож Стежинками Добра.
(Слайд 1)
Та для того, щоб подорожувати чарівною країною, ви
повинні відгадати загадку. Цю загадку принесла фея Добринка.
З роками воно не старіє,
Усіх від холоду зігріє.
Людям воно, як сонце світить.
Хай його творять дорослі і діти. (Добро)
(Слайд 2)
Ви постійно чуєте слово «добро», а що ж воно означає?
(відповіді дітей)
пʼятниця, 16 червня 2017 р.
Урок зарубіжної літератури
Т. С.
Сікорська (Гуличко),
вчитель
зарубіжної літератури загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів с. Червоне
Гайворонського району Кіровоградської області
Художній
світ хоку Мацуо Басьо. Одухотворення природи – характерна ознака японської
культури. природа як джерело натхнення, а її зображення – засіб вираження
почуттів
(нестандартний урок-подорож для 6 класі)
Мета: ознайомити з життям і творчістю
славетного японського поета та своєрідною культурою Японії; допомогти учням
зрозуміти особливості хоку, їх зміст, засоби вираження у порівнянні з творчістю
В. Сухомлинського; розвивати навички
читання хоку, їх аналізу; виховувати любов до природи, до людини, прагнення до
самопізнання та самовдосконалення, естетичні смаки.
Обладнання: портрет Мацуо Басьо,
збірка його творів, ілюстрації до них, портрет В. Сухомлинського, картки із
творами В. Сухомлинського, картки із питаннями, краєвиди Японії, портрет А.
Вівальді «Пори року. Зима», «Пори року. Весна», «Пори року. Літо», «Пори року.
Осінь».
Теорія
літератури : танка, хоку.
Міжпредметні
зв’язки : українська література, географія, образотворче мистецтво, музичне мистецтво.
Тип уроку : урок – подорож.
четвер, 15 червня 2017 р.
Урок англійської мови
Н. І. Петришинець, вчитель англійської мови загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів с.
Червоне Гайворонського району Кіровоградської області
Краса природи відіграє велику роль у вихованні дитини.
Вона виховує в душі здатність відчувати, сприймати тонкощі, відтінки речей,
явищ, порухи серця.
В. О.
Сухомлинський
SAVE OUR NATURE! (ЗБЕРЕЖЕМО НАШУ ПРИРОДУ)
(урок мислення серед природи для 5 класу)
Мета:
навчальна: узагальнити, закріпити знання
лексики по темі «Погода» і «Пори року».
розвивальна :
розвивати навички вживання усного мовлення з даної теми; розвивати навички
самостійної роботи; удосконалювати комунікативні навички; розвивати навички
монологічного мовлення .
виховна: виховувати добре ставлення до
природи та оточуючих
людей.
Обладнання: комп'ютер, ММП, оформлення кластерів «Природа», листочки зі
словами, квіточки, корзинка.
Технології: комунікативна, здоров'язберігаюча.
Форми роботи: відпрацювання навичок аудіювання, практика говоріння.
Методи роботи: метод презентацій, метод асоціацій, складання сінквейна,
бесіда, римування, метод 3-х слів.
середа, 14 червня 2017 р.
Комплексна робота над казкою "Вранці на пасіці"
І. В. Семенюк, вчитель початкових класів
загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів с. Червоне Гайворонського району
Кіровоградської області
Комплексна робота з
текстом
(для
учнів 4 класу)
Ми піклуємося про те, щоб у свідомості,
в емоційній пам’яті дітей назавжди залишилися дрібні деталі рідної природи, ті
незабутні куточки, з яких поступово складається світ, дорогий людині.
В. Сухомлинський
Коротенькі казкові оповідки Василя
Сухомлинського високоморальні, сповнені любові до рідної природи, до всіх і до
всього живого. Вони є тим благодатним
засобом, за допомогою якого можна
забезпечити комплексну реалізацію як навчальних, так і виховних завдань. Використовуючи казки
В. О. Сухомлинського можна побудувати завдання з літературного читання, української мови, математики, природознавства, трудового
навчання, образотворчого мистецтва.
Тож скористаємося літературним спадком
В. О. Сухомлинського.
Прочитайте
казку.
Вранці на пасіці
Повернулася бджілка
додому. Віднесла мед у вулик, вилила в мисочки маленькі. Та й полетіла до
подружки своєї. Розповіла їй про яблуню, про кульбабу. Та й полетіли вони разом.
А сонце світило над
усім світом. Воно гріло і яблуню, і зелений луг, і ставок. І бджоли радісно
співали, бо є сонце. І золоті сонечка квітів.
В. О. Сухомлинський
______________
·
Пасіка – це
кілька розміщених поруч вуликів та територія, на якій вони розташовані.
Підписатися на:
Дописи (Atom)
Продовжуємо працювати з творами В. Сухомлинського
Хлопчик хотів приголубити сніжинку (для учнів 2 класу) Прочитайте казку. З неба летіла додолу сніжинка. Вона була легка, н...

-
Хлопчик хотів приголубити сніжинку (для учнів 2 класу) Прочитайте казку. З неба летіла додолу сніжинка. Вона була легка, н...
-
І. В. Семенюк, вчитель початкових класів загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів с. Червоне Гай...
-
Інтерактивна виховна година з елементами свята для учнів початкової школи Семенюк І. В., вчитель початкових класів загальноосвітн...